Sivil Toplum Kuruluşlarından Üniversitemize Hayırlı Olsun Ziyareti

2012 yılında senato kararı ile Yükseköğretim Kurulu’na bildirilen Tıp Fakültesi açma talebinin Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından olumlu sonuçlanmasının ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Siirt İl Kongresi öncesinde şehrimize kurulacak olan tıp fakültesinin hızlı bir şekide  yapılacağının müjdesini vermesinin ardından Üniversitemize destek ve hayırlı olsun ziyaretleri başladı.

Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından Üniversitemize Tıp Fakültesi kurulması kararının ardından Siirt’te faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ve Parti Temsilcileri Rektör Prof. Dr. Murat Erman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bu kapsamda ilk olarak, AK Parti İl Başkanı Özgür Fuat Çalapkulu ve Ekibi ile Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri Rektör Prof Dr. Murat Erman’ı ziyaret etti.

Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Erman şunları dile getirdi: “Siirt’e ve Siirt Üniversitesi’ne layık olan bir tıp fakültesi kurmak için beş seneyi aşkın süredir yoğun bir çaba gösteriyoruz. Üniversitemiz bünyesinde tıp fakültesi açılması için gereken karar 6 Nisan tarihinde Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından onaylandı. Şehrimizi ziyareti esnasında Sayın Cumhurbaşkanımızın tıp fakültesi kuruluş sürecinin hızlandırılması için talimat vermesi ile yeni bir aşamaya geçmiş bulunuyoruz. Bugüne kadar sarfedilen çabaların karşılığında Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğinin alınması bizim için büyük bir moral olmuştur. Yeni aşamada çalışmalarımızın kararlılıkla ve hızlanarak devam edeceğinin bilinmesini isteriz.

Bu vesileyle başta AK Parti İl Başkanı Özgür Fuat Çalapkulu olmak üzere ziyaretimize gelip desteklerini bildiren AK Parti Siirt teşkilatına ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza memnuniyetimizi bildirmek isteriz. Siirt’e ve üniversitemize layık yatırımların yapılması için, her zaman olduğu gibi bundan sonra da kendilerinden alacağımız destek için müteşekkiriz.” dedi.

 

– Siirt Üniversitesi : https://siubasin.com/sivil-toplum-kuruluslarindan-universitemize-hayirli-olsun-ziyareti/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s