Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tanıtım Programı

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi 2017-2018 eğitim öğretim yılı için öğrencilerine tanıtım programı düzenledi.

Programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süreyya Sırma İlahiyat Fakültesi öğretim elamanları ve öğrencileri katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Prof. Dr. Süreyya Sırma gerçekleştirdi. Sırma; öğrencilere “çok kitap okumalarını” tavsiye ederek kendi öğrencilik hayatından örnekler verdi ve bu dönemin öğrencilerinin ne kadar şanslı olduklarını dile getirdi.

Programın ev sahiplerinden olan İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci yaptığı konuşmasında, bahar dönemi itibariyle yeni binalarında eğitim öğretime devam edecekleri söyleyerek, fakültenin öğrencilere sağladığı imkanlarından ve burs olanaklarından bahsetti.

Fakültenin kurduğu Siirt İlahiyat Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla, komisyon tarafından yapılan seviye belirleme sınavında başarılı olan 15 öğrenciye hem İslami İlimler Programında eğitim görme hakkı, hem de aylık burs bağlanma hakkı ve ayrıca maddi durumu zayıf olan 15 öğrenciye de aylık burs bağladığını dile getirerek 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde 61 öğrenciye burs verildiğini açıkladı. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan anlaşma sonucunda derslerinde başarı gösteren öğrencilere de burs verilebileceğini bildirdi.

Fakülte tanıtım konuşmaları ardından Dekan Prof. Dr. Süreyya Sırma 2016-2017 öğretim yılı hazırlık sınıfını birincilikle tamamlayan İlahiyat Fakültesi öğrencisine hediyesini takdim etti.

Program hazırlanan kokteylin ardından son buldu.

– Siirt Üniversitesi : http://siubasin.com/siirt-universitesi-ilahiyat-fakultesi-tanitim-programi/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s