15 Temmuz Din ve Değerlerimiz Konulu Panel Düzenlendi

“15 Temmuz Din ve Değerlerimiz” konulu panel İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda düzenlendi.

Panelist olarak İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyelerimiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci ve Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu katıldı. Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan selalara şiarı ile Diyanet İşleri Başkanlığı Siirt İl Müftülüğü tarafından düzenlenen panelin moderatörlüğünü İl Müftüsü Faruk Arvas yaptı.

Ensar Camii imam-hatibi Ramazan Toprak’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan panel, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz darbe girişimini anlatan bir sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Panelin ilk sunumunu “Sahi Din Anlayışı ve FETÖ Din Anlayışı” konusu ile Prof. Dr. Cemalettin Erdemci gerçekleştirdi. Prof. Dr.  Erdemci konuşmasında İslamiyet’in akıl yürüten, sorgulayarak doğruya ulaşan müminler istediğini belirterek İslam’ın temel ilkelerini Kuran-i Kerim ve Hadis-i Şeriflerin oluşturduğunu vurguladı. Konuşmasını kıssalardan örnekler vererek sonlandırdı.

Değerlerimiz” konusu ile panele katılan Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu; Çanakkale ruhunun canlandığı 15 Temmuz gecesi kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin yeniden canlandığı bir gece olduğunu söyleyerek o gece yaşananlardan örneklerle Türkiye Cumhuriyeti değerlerinden bahsetti.

Panelin kapanış konuşmasını yapan İl Müftüsü Faruk Arvas katılımlarından dolayı panelistlere ve dinleyicilere teşekkür etti. Konuşmacılara plaket takdimi yapılmasıyla program son buldu.

Panele Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, İlin protokol temsilcileri katıldı.

– Siirt Üniversitesi : http://siubasin.com/15-temmuz-din-degerlerimiz-konulu-panel-duzenlendi/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s