Tiran Tarım Üniversitesi ile Akademik İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Arnavutluk Tiran Tarım Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Tiran Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Musabelli, Ekonomi ve Tarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Myslym Osmani ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Müdürü Dr. Gentian Mehmeti’nin oluşturduğu heyeti Rektör Prof. Dr. Murat Erman makamında ağırladı.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ile Tiran Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Musabelli arasında imzalanan protokolle, üniversitelerin karşılıklı öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, projeler, seminerler, konferanslar ve atölye uygulamaları gibi akademik çalışmaların yapılması hedeflenmektedir.

İşbirliği protokolünü imzalamasının ardından anlaşmayla ilgili ayrıntıları paylaşan Prof. Dr. Erman;  “Siirt Üniversitesi olarak uluslararası üniversite olma yolunda bir adım daha attık. Bu sefer yönümüzü balkanlara çevirdik. 60 yıllık köklü bir geçmişi olan Arnavutluk Tiran Ziraat Üniversitesi ile protokol imzaladık. Bu sayede akademisyenlerimiz ortak bilimsel çalışmalar, yayınlar yapabilecek ve akademik, sosyal ve kültürel alanlarda ortak faaliyetler düzenleyebileceğiz. Önümüzde günler de bizde Tiran Tarım Üniversitesi’ne iadeyi ziyarette bulunacağız.” dedi.

İmza törenin ardından Rektör Prof. Dr. Murat Erman, Tiran Tarım Üniversitesi heyetine kampüsü gezdirerek üniversitemiz hakkında bilgiler verdi.

Kampüsü turunun ardından heyet Siirt’i gezdi.

 

– Siirt Üniversitesi : http://siubasin.com/tiran-tarim-universitesi-ile-akademik-isbirligi-anlasmasi-imzalandi/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s